wtorek, 19 lutego 2013

Podziękowania

Chciałem podziękować wszystkim tym, którzy tak aktywnie wspierają mnie w prowadzeniu bloga i doceniają mój bądź co bądź amatorski talent pisarski. Pragnę poinformować także, ze zostałem zaproszony na uroczysta Galę "BLOG ROKU" i mam nawet szanse na wygranie nagrody :)
Z oczywistych względów, nie pojawię się osobiście na Gali, jednakże będę godnie reprezentowany. Okazuje się, że kontrowersje wobec bloga który prowadzę są tak duże, mimo że jest to głównie moja twórczość literacka, która w sposób subiektywny przedstawia świat, z jakim się spotykam, to jednak moje zabiegi stylistyczne w opinii wielu osób są zbyt kontrowersyjne i w sposób negatywny przedstawiają zawód kuratora sądowego.
Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy mnie wpierają, także kuratorom zawodowym, którzy jednak potrafią rozgraniczyć beletrystykę od profesjonalizmu zawodowego. Chciałbym podziękować za sms'y wysyłane w konkursie i komentarze umieszczane pod postami. Trzymajcie kciuki na Gali w dniu 28 lutego 2013 roku w Warszawie :)

40 komentarzy:

 1. Niesamowite, śledze twojego bloga chyba od drugiego posta i nie mogę uwierzyć jak niesamowity rozgłoś zdobyłeś. Bardzo mocno trzymam kciuki za wygraną i dalsze sukcesy. Otworzyłeś drzwi, kóre były do tej pory zamknięte, otworzyłeś i zaprosiłęs do środka społecznego piekła. Jeszcze raz gratuluje pomysłu i zwyczajnie tego, ze ci się chciało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fingers crossed! :)
  Według mnie to właśnie ten "kontrowersyjny" subiektywizm zasługuje na nagrodę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. :) gratuluję i będę czytać nadal.. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematy, które powszechnie uznaje się za tabu, w końcu znalazły gdzieś ujście. To chyba wystarczający powód by dostać nagrodę. Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A krytyką "święcie oburzonych" się nie przejmuj. Psy szczekają, karawana jedzie dalej...

  OdpowiedzUsuń
 6. Co za świat... Stworzyć coś wartościowego i "z oczywistych względów" nie móc spijać z tego śmietanki. Gratulacje i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia! Trzymam kuratorskie kciuki:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam, że wszyscy krytykujący widocznie sami mają coś na sumieniu, skoro tak ich boli tematyka i sposób, w jaki jest poruszana.
  Gratulacje! i głowa do góry!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dołączę sie do gratulacji, kolega z cała mocą zasłużył na nominację do nagrody głównej. W pełni podzielam pogląd ,ze autor bloga musi pozostać anonimowym. Jest to niestety urok wykonywania zawodu zaufania publicznego a chęć wyrażenia samego siebie w takiej postaci jaka jest blog. Ciężko postawić granice pomiędzy prawem do rozwoju osobistego, twórczym wyrażaniem siebie w życiu prywatnym, a wysoko ustawioną poprzeczką wymagań etycznych obowiązujących w wykonywanej pracy. Z prawdziwa przyjemnością i nie skrywana duma będę godnie ( mam nadzieję ) reprezentował głównego autora blogu na uroczystej gali któraż to podobno będzie nawet w jakiejś tv lub radio transmitowana na żywo. Jeśli czas pozwoli postaram się Wam czytelnikom podziękować za dobre słowo i pozytywne komentarze. Będziecie mieli okazję za pewne zobaczyć mnie, choć chcielibyście za pewne głównego autora. Tak bardzo chciałbym oficjalnie zwrócić się do Ciebie drogi autorze tu publicznie po imieniu ale... wiemy jak jest.
  chciałbym zwrócić się do tych którzy uważają, że blog nie jest w porządku.
  Jesteście w wielkim błędzie, przeczytajcie wszystko a nie wybiórcze fragmenty, popatrzcie całościowo, poczytajcie komentarze, Nie jest tak jak myślicie.
  Chcemy zrobić coś dobrego i wiem jestem głęboko przekonany, że robimy.
  kane

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje!!!

  Byleby zaden zyczliwy nie zaszkodzil ci w twojej pracy.

  Powodzenia i dalszych wpisow!

  OdpowiedzUsuń
 11. Kibicujemy od dawna.
  Tak szczegółowe opisanie rzeczywistości jest cechą ludzi wrażliwych. Dystans, który jest widoczny w każdym poście jest niezbędny by nie zwariować w tak ciężkich sytuacjach, z którymi styka się Pan w swojej pracy. Pański blog jest również wskazówką dla ewentualnych przyszłych kuratorów, którzy może nie mają pojęcia z czym będą musieli się zmierzyć. Jest próbą odpowiedzi na pytanie skąd bierze się patologia i czy naprawdę jest ona tak daleko od nas jak nam się wydaje. To budzi czujność. Każda reakcja, która powstanie po przeczytania tych tekstów będzie DOBRA. Zmusza do refleksji, zapada w pamięć choć czasem są to bardzo bolesne obrazy.
  Życzymy wytrwałości i sukcesów w pracy.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Wysoko ustawiona poprzeczka wymagań etycznych..."
  A kto ją ustawił?!?!
  Rozumiem co masz na myśli Kane i Twoje intencje, ale to jest skandal..
  Zwłaszcza jesli brak zrozumienia dla formy artystycznej płynie od samych kuratorów. Od ludzi z wyższym wykształceniem-pedagogicznym, socjologicznym, psychologicznym, prawniczym. Ludzi którzy DYSTANS powinni mieć wpisany jako coś oczywistego.
  Gdzie on się podzial? Gdzie podzialo się wyrobienie, wrażliwość na sztukę? Horyzonty myslowe?
  Skąd tyle emocji i oburzenia z ich strony?
  Autorowi szczerze gratuluję i mocno trzymam kciuki!
  Aurelia


  OdpowiedzUsuń
 13. Jeej! Udało się! :))

  Szkoda, że nie pojawisz się osobiście na Gali. Myślę, że Twoich wiernych fanów (jakim jestem ja ;)) jest więcej niż tych, którzy.. po prostu nie mają dystansu.

  Powodzenia i liczę na to aby ten blog został BLOGIEM ROKU 2013.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo się cieszę i gratuluje.Trafiłam na bloga miesiąc temu i pierwsze co mnie uderzyło, to cytat z Grzesiuka którego czytałam wielokrotnie. Szanuje różnorodne wypowiedzi komentatorów. Moja jest jednoznaczna: podoba mi sie styl w ktorym jest utrzymany i cala reszta w szerokim tego słowa znaczeniu.Dostosowywanie się do szczegołowych wymagan czytelników ma to do siebie, ze mozna stracic swoja naturalnosc i autentycznosc zwłaszca tam gdzie w gre wchodzą tak duze emocje, jak te o ktorych czytamy.Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluje. Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Blog zdobył duże uznanie również wśród studentów pedagogiki resocjalizacyjnej; ) Daje do myślenia bardziej niż niejeden wykład...

  Dołączam się do gratulacji i też trzymam kciuki: )

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję serdecznie. Córka mi podrzuciła link do Twojego bloga i zawsze czytam z wielkim zainteresowaniem. Styl, który może czasami drażnić, ale w przypadku pracy jaką wykonujesz, odzwierciedla bunt przeciw tej rzeczywistości i według mnie jest adekwatny do tej sytuacji.
  Przyznaję, że nigdy nie wysyłam smsów, ale w Twoim przypadku zrobiłam wyjątek ;)
  Czekam niecierpliwie na wyniki i robię to co inni-trzymam kciuki.
  Pozdrawiam
  Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem pełen uznania dla tego co Pan robi.
  Przedewszystkim przedstwia Pan świat który do tej pory był "zamkniety" dla większośći społeczeństwa lub nie dostępny.
  Przedewszystkim ukazuje mi Pan ludzką na turę i to raczej jej ciemniejszą stronę.
  W pełni rozumiem dodany tekst pod nazwą blogu.
  mam nadzieje iż Pańscy przełożeni będą na tyle wyrozumiali i dostrzegą jasną stronę pańskiej twórczośći że nibędą się starać wpływać na Pańską pracę i tego bloga.
  Język którym się Pan posłóguje bardzo dobże podkreśla i oddaje obrazy które twożą się w mej głowie podczas czytania.
  Niestety nie wygra pański blog ale dzięki temu konkursowi został dostrzeżony przez szerszą publiczność.
  Proszę pamiętać że kolejny etap to wydanie książki.
  Pozdrawiam autora
  Przepraszam za błędy ort. (szczególnie szczere pŻeprosiny składam na ręce ortograicznych onanistów)

  OdpowiedzUsuń
 19. Trzymam kciuki za Pana. Na Pana blog trafiłam przypadkiem zainteresowana pracą w zawodzie. Podziwiam za odważny i autentyczny sposób opisywania codzienności pracy kuratora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo lubie czytac to co piszesz. Zasluzyles chlopie na ten sukces. Szczerze gratuluje. Mam jednak pewne ale...,zdecydowanie za rzadko piszesz:)
  serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszy rozwoj kariery. Tylko sie nam tu nie zepsuj od tego szumu..:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Prawie jak Oskary :)...życzę wygranej, ale już samo zakwalfikowanie sie do ścisłej czołówki to wielki sukces. Gratuluję


  OdpowiedzUsuń
 22. Mroczna strona człowieczeństwa pokazana oczami człowieka starającego się pomóc ludziom, którzy zatracili nadzieję na lepsze jutro
  domaT

  OdpowiedzUsuń
 23. Pan się nie jaraj tak tym głosowaniem, tylko wrzucaj nowe posty na bloga.

  OdpowiedzUsuń
 24. Życzę ci z serca POWODZENIA we wszystkich dziedzinach życia plus w kontynuacji pisania bloga :))

  OdpowiedzUsuń
 25. Zycze wiele sil i satysfakcji zarowno z wykonywanej pracy, ciekawego bloga jak i dooobrych wakacji od rzeczywistosci:)no i moocno trzymam kciuki!:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. Gratuluje nagrody w konkursie Blog Roku 2012.

  OdpowiedzUsuń
 28. GRATULACJE !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. Gratulacje i dzięki Tobie byłam choć raz dumna,że jestem kuratorem.

  OdpowiedzUsuń
 30. GRATULUJĘ nagrody. W pełni zasłużona.

  Odebrał współautor bloga... Czyżby Kane? :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie będę oryginalna, ale gratuluję nagrody w Konkursie Bloga Roku!!!!

  OdpowiedzUsuń
 32. Gratuluję nagrody,pomysłu, talentu i determinacji. Życzę przejezdnych dróg,czystych domów i współpracujących skazanych.
  Pozdrawiam czekam na więcej
  Tola

  OdpowiedzUsuń
 33. Gratuluję nagrody!!!! Życzę dalszych sukcesów i siły do dostarczania nam wszystkim tak ważnej lektury, otwierającej oczy na rzeczywistość tak oczywistą, a niedostrzegalną... Pozdrawiam!!! clivia01

  OdpowiedzUsuń
 34. Jak wyżej, gratuluję! Kurator ... ciążka robota, czasem niewdzięczna ... Nie zazdroszczę. Blogi to dobre miejsce na oczyszczenie, na autoterapię, psychoterapię. Opowiadasz - to już dużo a gdy jeszcze ktoś tego słucha to już sukces! Życzę dużo radości z życia i jak najmniej rozterek. Pozdrawiam i zapraszam na mój "Notatnik" http://malgorzata-wilk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 35. Teraz będziesz celebrytą... ;) GRATULACJE!!! (spóźnione, ale szczere)

  OdpowiedzUsuń
 36. gratulacje!
  Monika

  OdpowiedzUsuń