czwartek, 28 czerwca 2012

Post Scriptum 4

Szanowni czytelnicy, a w szczególności, nie obraźcie się że wyróżnię: Szanowni Kuratorzy Sądowi. Jest mi niezmiernie przyjemnie, że mój blog porusza, w szczególności Was, będących tak jak ja na pierwszej linii frontu, że tak powiem. Z pewną dozą nieśmiałości, czytam wasze maile, na szczęście w większości pozytywne, ale zdarzają się tez i negatywne, mówiące chociażby że gardzę ludźmi. Już to wielokrotnie wyjaśniałem w innym "Post Scriptum" lub w komentarzach i nie będę do tego wracał. Cieszy mnie niezmiernie jedna rzecz. Ludzie czytają i zaczynają komentować, zaczynają opowiadać o pracy kuratora i niebezpieczeństwie jaka ta praca niesie. zaczynają dostrzegać świat, którego często nie widzą zza ścian dobrych szkół, dużych miast, osiedli willowych. Mówią że mam dar pisania i przedstawiania rzeczywistości, niech im będzie :) Bedę pisał dalej krwisto i soczyście, łamiąc czasami dobre obyczaje i używając skurwionego języka patoli i ludzkich ścierw. A teraz drodzy kuratorzy zawodowi spójrzcie na siebie i zastanówcie się, czy wszyscy jesteście tacy święci? czy żaden z was nie myśli, że jedną czy drugą babę, rodzącą upośledzone dzieci to by nie wysterylizował? Nie macie ochoty przyrżnąć w mordę facetowi, który leje upośledzona zonę? Uważacie ze nie powinna gnić w więzieniu baba, która celowo upośledza swoje dziecko chlejąc wódę w ciąży, a potem skazuje go na dom Pomocy społecznej, gdzie nie dożyje czterdziestki nafaszerowany psychotropami, które rozsadza mu wątrobę i wykończą serce? Moim zdaniem z kolei, ten kto nie ma w sobie choć odrobiny zawodowej złości, nigdy nie będzie dobrym kuratorem. Kurator co prawda to nie kat, ale w pewnych sytuacjach musi być bezwzględny. Nie można dawać wiecznie szansy ludziom, bo przestana cie szanować. Mnie mam wrażenie szanują i dzięki temu, tak mi się wydaje, mam efekty. Zanim kuratorze zawodowy, zrobisz mi diagnozę psychologiczną na podstawie wpisów na blogu i mojej twórczości literackiej, proponuje Ci, abyś przysłał mi swoje doświadczenia z pracy. Pokaż jak Ty pracujesz, motywujesz, jak rozwiązujesz zawiłe losy ludzkie. Chcesz udowodnić ze jesteś lepszy? napisz o tym. A może sam zaczniesz prowadzić bloga, lepszego niż mój, czego Ci szczerze życzę. Zapraszam kuratorzy do przesyłania tekstów. Obiecuję, że zamieszczę każdy, bez poprawek. Ci, co tak lubią krytykować i oceniać niech pokażą, jacy są dobrzy.   kuratorsadowyfacebook@wp.pl

10 komentarzy:

 1. Witam . Ale Ci ktoś nadepnął na odcisk :)) Mi jak już kilka razy wspomniałem blog się podoba - tam gdzie nieco na dużo ,,mięsa'' to napisałem - ale chyba powyższy tekst nie tyczy się mojej osoby . Świetny pomysł z tym żeby do Ciebie nadsyłać swoje opowiadania - wczoraj i przedwczoraj wpadł mi nawet do głowy taki pomysł tylko nie śmiałem go zaproponować bo to twój blog . Chętnie sprawdziłbym się w roli ,,pisarza'' i nie ma to nic wspólnego z tym aby udowadniać , ze jestem lepszy od ciebie - bo na pewno nie jestem i chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. W związku z tym mam taka prośbę o ile to możliwe - napisz do mnie na PW na forum kuratorów - obiecuję nie zdradzić tego , że to Ty jesteś autorem bloga przed innymi uczestnikami forum . Czemu tam a nie tu - ponieważ mój mail jest moim nazwiskiem i też mam pewne obawy - tam pozostalibyśmy nadal anonimowi . Podesłałbym Ci opowiastkę a gdyby okazała się ,,cool'' to może podesłałbym następne . Co do swojej ,,zadziorności'' wydaje mi się ,że jestem aż za bardzo .Pozdrawiam . kgb14

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, kolego :) A ty to forum i forum... :)
   Załóż skrzynkę mailową na wp.pl, onecie lub gdziekolwiek i pisz :) Swoich prawdziwych danych nie musisz podawać, podobnie jak nieprawdziwe konto na Facebooku :)

   Usuń
  2. Pewnie mi się oberwie, ale... przecinki i kropki przykleja się do słowa po lewej — tak wyglądają lepiej :-)
   Widzę że jak mało kto w tym kraju wie Pan jak wygląda polski cudzysłów — co się chwali — ale warto dowiedzieć się jak go wpisywać (nie wiem jak sprawa wygląda na różnych systemach, więc tutaj nie pomogę)

   Usuń
  3. Teoretycznie jeśli strona jest dobrze napisana przez webmastera, to samo wciśnięcie cudzysłowu na klawiaturze powinno z niego zrobić polski cudzysłów, jeśli tak się nie dzieje to trzeba się bawić z kodami ASCII dla html. To nie jest kwestia systemu.

   Usuń
 2. Odpuść sobie te post scripta... Ci, którzy uważają, że źle robisz, dalej będą tak uważać, nawet jakbyś co dwa dni tłumaczył o co Ci chodzi.
  Język używany przez Ciebie jest ADEKWATNY do opisywanych historii i nie powinien się zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Przekleństwa są środkiem wyrazu, które pasują do opisywanych tu sytuacji jak nigdzie indziej. Tylko idioci tego nie kumają, szkoda na nich 5 sekund Pańskiego czasu. A z drugiej strony wiemy,że jest Pan niezrażonym niczym aktywistą , i zapewne go końca będzie Pan próbował przemówić takim do rozumu ;)

   Usuń
 3. Brawo :)
  Zagladam tu codziennie, nie przestawaj!!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Drogi NMŻ - poruszyłeś temat, który swego czasu już kołatał mi sie po głowie. Sterylizacja! Czy jest możliwym, aby w naszym kraju sterylizacja była przeprowadzana darmowo dla chcących? Po cóż rodzić kolejne fale skrzywionych (acz zupełnie niewinnych temu) dzieci, które w efekcie końcowym będą tylko rozwadniać materiał genetyczny i tak już przetrzebiony przez Katyń i podobne mijsca kaźni elity Polski sprzed II wojny.
  Daleki jestem tutaj od jakiegokolwiek radykalizmu, aczkolwiek po przeczytaniu tego, jak i innych blogów, to rozwiązanie wydaje mi się zupełnie logiczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanowie się .... szkoda , ze nie tak jak napisałem . Generalnie jestem mocno zrażony do portali społecznościowych typu FB i NK . Pozdrawiam . kgb14

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na Twoim miejscu bym pisał bloga zza jakiejś zapory typu Tor, albo proxy, bo jeszcze w tym porąbanym kraju ktoś na Ciebie znajdzie paragraf (jako, że życzliwych nie brakuje) i Ci narobi gnoju. Genialny blog, nie wyobrażam sobie, żeby go pisać innym językiem i w pełni rozumiem Twoje zdanie i ostre słowa pod adresem części ludzi, którymi się opiekujesz. Niestety świat jest pełny świętojebliwych hipokrytów, od dziecka uczonych, że nawet jak widzą gówno to mają mówić, że ślicznie pachnie.

  OdpowiedzUsuń