sobota, 26 stycznia 2013

BLOG ROKU 2012

No i stało się. Zgłosiłem się do konkursu na Blog Roku 2012. Powiem szczerze, że miałem obiekcje, czy to zrobić. W końcu chcę dalej pozostać anonimowy, lecz dostałem tyle słów zachęty, także ze strony innych kuratorów zawodowych a także od osób nazwijmy to "wyżej postawionych", które są zadowolone i popierają, że ktoś ukazuje "prawdziwą pracę kuratora", targanego emocjami, będącego świadkiem naprawdę wielu nieszczęść. Z przykrością muszę stwierdzić, że na teren my, kuratorzy mamy coraz mniej czasu. Jesteśmy kontrolowani z ilości wytworzonych dokumentów, a nie z efektów,  na co także chciałem zwrócić uwagę. Szuka się u nas błędów, i jedna pomyłka może rzutować na Twoją całościową ocenę pracy zawodowej, a sukcesy są wielokrotnie zbywane milczeniem. Dlatego myślę, że warto o tym mówić nie tylko w kontekście pomocy rodzinom i dzieciom, ale także w kontekście trudnej pracy zawodowej jaka wykonujemy i która jest coraz mniej doceniana.

Aby zagłosować na Bloga, należy wysłać SMS o treści: K00055  na numer 7122. Koszt SMS to 1,23 złote, przekazane na cele charytatywne. (W treści SMS'a znajdują się 3 zera)

Zachęcam do głosowania w imieniu nie tylko swoim, ale wielu innych kuratorów zawodowych i społecznych, a także w imieniu osób które pracują z osobami marginalizowanymi. Głosować można TYLKO do 31 stycznia 2013 roku do godziny 12.00.

19 komentarzy:

 1. Zagłosowałem :-)
  A zastanawiałeś się, jak anonimowo odbierzesz nagrodę, jak wygrasz? ;-) Bo według mnie szanse na wygraną masz duże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz mój głos :) Także trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio poziom tego bloga się trochę obniżył z różnych przyczyn, co jest naturalne.
  Sądząc jednak po liczbach wejść na stronę jego bloga. Ma szansę zdobyć wysoką pozycję. Nawet w pierwszej piątce blogów w tej kategorii.

  Agaton

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem chyba jak nikt inny dylemat "moralny" Autora - jako nauczyciel opisujący na blogu pracę z "trudną młodzieżą". Mimo że robię to anonimowo, mimo że zmieniam personalia, to jednak piszę o żywych ludziach i ich problemach. To może budzić kontrowersje.
  Do jakiego stopnia się tu można posunąć, na to pytanie każdy pewnie ma inną odpowiedź. Z jednej strony chodzi przecież o to, by przybliżyć problemy pracy kuratorów jak największej liczbie osób, a z drugiej strony nie zaszkodzić w żaden sposób "bohaterom" postów.

  Ja tam się cieszę, że na ten blog trafiłam, bo mam nadzieję, że dzięki niemu nauczę się czegoś, co mi się potem przyda w pracy. A Autorowi życzę wszystkiego dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym zagłosował, ale za ten oczo&&bny biały tekst na czarnym tle tego nie zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Blog jest świetny. Autor wybrał konwencję, która nie każdemu odpowia - przerysowuje, parodiuje, stosuje technikę tzw. Śmiechu przez łzy.
  Ja to kupiłam od początku i nie miałam wątpliwości, że Autor ma serce do tej pracy.
  Głosuje i namawiam do głosowania.
  Kurator z wieloletnim stażem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. popieram, głos oddałam, kurator dla dorosłych

   Usuń
 7. Mój głos już poleciał :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam. Na blog trafiłem w związku z omawianymi jakimiś problemami zawodowymi na forum kuratorów. Jak zapewne wiecie zamiesiłem tu za zgodą autora bloga kilka własnych tekstów. Moje teksty nie są az tak bardzo kontrowersyjne, jednak sa prawdziwe - na tyle na ile mogą być aby nie ujawnić osób o których w nich mowa. Uważam, że blog jest bardzo dobry z uwagi na życie jakie na nim jest ukazane, życie o jakim wielu zapomniało lub nigdy nie miało nawet styczności poruszając się w środowisku nazwijmy to ,,bezpiecznym,''... dom, szkoła, praca. Sensacje są znane tylko z tv lub prasy. Każdy z nas kuratorów mógłby opowiedzieć dziesiątki historii na podstawie których można by nakręcić niejeden dokument lub napisać niejeden artykuł.Pomimo kontrowersji jakie wywołuje ten blog uważam, ze przynosi on wiele dobrego naszemu środowisku ponieważ przeciętny zjadacz szarego chleba razowego nie wie nawet czym zajmuje się kurator, z czym się spotyka, jakie są zagrożenia dla jego własnego bezpieczeństwa. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że są wśród nich ludzie którzy starają się pomagać tym najsłabszym - dzieciom a na tych na których inni położyli ,,krechę'' starają się wyciągnąć na prostą i widzą w nich jeszcze jakieś dobro. Polecam czytanie bloga i zachęcam do oddania głosu.
  kurator zawodowy dla dorosłych - kane

  OdpowiedzUsuń
 9. gdybyś wygrał to zasłużenie, świetnie dzielisz się z pracą kuratora

  OdpowiedzUsuń
 10. Zagłosowałem ;) Mam nadzieję, że otrzymasz wiele głosów i WYGRASZ!

  OdpowiedzUsuń
 11. zagłosowałam :) od kilku dni wiem o blogu , ale zostaję :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem przeciw. Nie podoba mi się podejście Autora do ludzi i do pracy. Uważam, że ten blog robi wiele szkody oraz jest niezgdony z kodeksem etyki zawodowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią wyrazić krytykę nikogo nie obrażając. Ja osobiście mam pozytywne zdanie na temat autora i tego co robi, jednak nie oszukujmy się blog jest prowadzony w sposób kontrowersyjny co jednym się podoba innym nie. Według mnie opisane notki są wyrzuceniem z siebie tego co siedzi w autorze właśnie po to, aby w kontaktach osobistych zachować się tak jak na kuratora przystoi zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Każdy ze zdobytym doświadczeniem radzi sobie na różne sposoby. Wydaje mi się że prowadzenie bloga w takiej formie nie jest najgorszym z nim. Na pewno lepszym niż chlanie, depresja czy bycie agresywnym w najbliższym środowisku. A taka praca obciąża psychicznie i coś z tym robić trzeba. Osobiście jestem na tak- pozdrawiam

   Usuń
  2. Jakby blog nie był "kontrowersyjny", to by mało kto wchodził tutaj i to wszystko czytał. W Internecie jest wiele różnych blogasków pisanych przez różne niunie, na które prawie nikt nie wchodzi z wyjątkiem ich samych.

   A co do tego/tej kuratorka powyżej, jakie ten blog robi "szkody". Ty coś tak jak małe dziecko, że jak zasłoni oczy, to myśli że go nie widać.


   Agaton

   Usuń
 13. Zagłosowałam!Wszystkich znajomych namawiam do czytania tego bloga.
  Ja czytam od grudnia tamtego roku.Fascynujące!Niecierpliwie czekam na każdy nowy wpis.
  Jak to się mówi,odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
  Proszę się nie zrażać,proszę pisać dalej.Robi Pan kawał dobrej roboty.Pozdrawiam i wierze,że Pan wygra.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak nie Ty to Kto...? WYGRASZ, te wszystkie inne blogi modowo-kullinarne i o podrozach wypadaja nieco blado przy Tobie.

  OdpowiedzUsuń